Praca z google w domu

Internet to wciąż stosunkowo nowy wynalazek. Wciąż się kształtuje, a jego możliwości dopiero zaczynamy powoli dostrzegać. To, jaką drogą pójdzie było ciężkie do określenia. Nikt nie przypuszczał jeszcze dwadzieścia lat temu, że może zaistnieć taki fenomen jak portale społeczności we, które staną się globalne; że pojawią się sieci sklepów internetowych oferujących wszelkie możliwe produkty, zdobywające wciąż większą i większą popularność. Także nikt nie przypuszczał, że Internet posłuży aż do tak masowego upowszechniania wiedzy, informacji i rozrywki.

W końcu Internet zaczyna ujawniać swoją kolejną możliwość. Może stanowić źródło zarobkowania dzięki swoim możliwościom szybkiego wyszukiwania informacji, docierania do potencjalnych klientów, ale także docierania samym zainteresowanych klientów do odpowiednich informacji, wiedzy, produktów, ale nie tylko, ponieważ za tym wyszukiwaniem także muszą stać odpowiedni ludzie.

Przy tym wszystkim niezbędne okazują się takie narzędzia jak Google. Przeglądarka, która zawojowała świat, okazała się być zwykłą przeglądarką jak jej poprzedniczki. To coś dużo więcej, bez czego nie wyobrażamy sobie Internetu. Google to już niemal coś oderwanego po prostu od firmy, to niemal coś jak Internet sam w sobie. Bez tej wyszukiwarki nie byłoby współczesnego Internetu. Ale za nią stoi cały skomplikowany mechanizm algorytmów wyszukiwania, baz danych, odsyłaczy, pozycjonowania.

Wokół tych zjawisk potrzebne są także ręce do pracy. Ludzi zdolnych, odpowiedzialnych, o dużych umiejętnościach w posługiwaniu się informacją, aby ciągle udoskonalać ten system wyszukiwania danych.  To zjawisko wciąż się tworzy. Właściwie dopiero zaczęliśmy. Nikt do końca nie wie jak będzie się to rozwijać. To, co jest pewne to to, że coraz większe ilości informacji powodują, że potrzeba ludzi, którzy będą odpowiadać, za porządkowanie tego chaosu, tak aby można było docierać, tam gdzie się chce dotrzeć.

Wystarczy komputer i Internet we własnym domu aby można było taką pracę wykonywać.