Chałupnictwo i składanie długopisów

Od jakiegoś czasu modne stało się handlowanie w Internecie własnymi wyrobami. Tak zwane chałupnictwo, coś co brzmi bardzo zamierzchle nagle odżyło dzięki Internetowi. Możliwość komunikowania się tak wielu ludzi w zindywidualizowany sposób obudziła w jednych chęć do dzielenia się swoimi pasjami, a także rozwijania ich. W innych z kolei rozbudziła chęć posiadania przedmiotów niepowtarzalnych, konsumowania nie tylko tego, co podsuwają im wielkie koncerny w postaci masowych wyrobów, różniących się niekiedy tylko nazwą.

Nie jest to pod żadnym pozorem handel dla tych, których nie stać na inne produkty. Jest to handel przeznaczony dla nowoczesnych ludzi, związany z ich pragnieniami i rozwojem osobistym.

Tak więc, może być to idealny sposób za zarobkowanie. Oczywiście istnieją tutaj także warunki. Tandetność nie wchodzi w grę – możliwości komunikacyjne oferowane przez Internet nie pozwalają na utrzymanie się na rynku nieuczciwym. Trzeba zdobyć sobie reputację, trzeba zasłużyć na markę, nawet jeśli to najdrobniejsza działalność. Ale właśnie na tym polega hobby, że chcemy być w czymś dobrzy, najlepsi, wyjątkowi. A jeśli możemy na tym zarabiać i przy okazji uszczęśliwiać innych ludzi?

Pozostaje tutaj jeszcze aspekt kreatywności. Nie każdy musi go posiadać, nie ma w tym nic złego. Na szczęście nie musimy przez to rezygnować z pracy w domu. Niektóre firmy zajmujące się produkcją i sprzedażą przez Internet rozwinęły się do tego stopnia, że same poszukują kolejnych pracowników do produkcji. Na przykład składanie długopisów okazuje się zajęciem, które w ten sposób można wykonywać zdalnie z własnego domu, w pełnym komforcie, blisko rodziny.